Umowa spółki sp. z o. o. i innych

Sporządzanie umów spółek oraz aktów założycielskich

Początek działania każdej spółki prawa handlowego zaczyna się od umowy – a jeśli jest to spółka jednoosobowa, aktu założycielskiego. W pewnych przypadkach wystarczające będzie skorzystanie z formularza S24, jednak jeśli potrzebujesz czegoś skrojonego na miarę Twoich potrzeb, warto zwrócić się o profesjonalną pomoc do radcy prawnego Łódź.

  • Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
  • Umowa spółki komandytowo-akcyjnej
  • Umowa założycielska spółki akcyjnej
  • Akt założycielski spółki
  • Wzór umowy spółki jawnej
  • Umowa spółki partnerskiej
  • Spółka komandytowa umowa
  • Elektroniczna umowa spółki zoo
  • Spółki S24h

Często zadawane pytania (FAQ)

Co muszę wiedzieć planując zawarcie umowy spółki?

Przede wszystkim, należy przeanalizować odpowiedzialność wspólników oraz właściwą dla danego rodzaju podmiotu formę opodatkowania. Następnie należy zaplanować jej siedzibę (miasto), firmę (potocznie nazwę), zakres działalności oraz sposób reprezentacji. We wszystkich tych zagadnieniach pomoże radca prawny Łódź.

Ile kosztuje projekt umowy spółki?

To zależy od wielu czynników. Wysyłając zapytanie o wycenę należy wskazać rodzaj spółki, jej ogólne założenia oraz wysokość kapitału zakładowego lub wkładu własnego.

Czy mogę liczyć na pomoc w rejestracji spółki w S24?

Oczywiście, moja kancelaria prawna Łódź zajmuje się również pomocą w rejestracji spółek za pomocą formularza. Zazwyczaj niezbędna będzie osobista obecność w kancelarii.

Czy w kancelarii radcy prawnego Łódź zawrę umowę spółki?

Umowy spółek, które nie wymagają formy aktu notarialnego, można podpisać wszędzie. Jednak jeśli chodzi np. o spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, to – nie licząc tych zakładanych w systemie S24 – w kancelarii sporządzamy wyłącznie projekt umowy spółki. Jej właściwe zawarcie nastąpi w kancelarii notarialnej.

Czy umowa spółki może zawierać zakaz konkurencji?

Tak, umowa spółki może ograniczyć prowadzenie przez pozostałych wspólników działalności konkurencyjnej.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button