Zespół
Kancelaria prawna Łódź

radca prawny

Małgorzata Maciejewska

m.maciejewska@lodz-radca.pl
+48 517-562-083

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów była stypendystką programu Erasmus na włoskim uniwersytecie Universitá degli studi di Macerata, gdzie zapoznała się z prawem włoskim oraz europejskim. Aplikację radcowską ukończyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Pracowała i praktykowała w kilku poznańskich i łódzkich kancelariach o różnych profilach i specjalizacjach. Dzięki temu udało jej się zebrać szerokie doświadczenie i wyrobić sobie pogląd na to, w jaki sposób chce prowadzić własną kancelarię.

Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, zwłaszcza agencji zatrudnienia oraz z branży e-commerce. Specjalista z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu ochrony oraz przetwarzania danych osobowych oraz pełni funkcję inspektora ochrony danych, między innymi w Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi. Zajmuje się także prawem własności intelektualnej oraz szeroko pojętą procedurą cywilną. Posiada doświadczenie zarówno w obsłudze przedsiębiorców, jak i osób prywatnych – w tym Klientów zagranicznych.


aplikant adwokacki

Eliza Alama-Kępska

Od stycznia 2022 roku, po zdanym z wyróżnieniem egzaminie wstępnym na aplikację, aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, nagrodzona Stypendium Rektora za wysokie wyniki w nauce. Ukończyła studia na specjalizacji z zakresu prawa karnego, składając pracę magisterską pt. „Kryminologiczna problematyka przestępstw z art. 200 Kodeksu karnego popełnianych przez księży”, w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki.

Specjalizuje się głównie w prawie karnym, w tym przede wszystkim w kwestiach związanych z odbywaniem kary pozbawienia wolności, w prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z upadłością konsumencką, a także w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw spadkowych.

Prywatnie interesuje się podróżami oraz wszystkim co związane z Italią, począwszy od języka po kulturę i kuchnię.

asystent

Bartosz Brzeziński

b.brzezinski@lodz-radca.pl
+48 789-341-448

Student piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego o profilu karnym. Obecnie w trakcie przygotowywania pracy magisterskiej pt. „Przestępstwo prania pieniędzy w polskim systemie prawa karnego”, w Katedrze Prawa Karnego, pod patronatem prof. dr hab. Witolda Kuleszy. Od 2020 roku członek Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, w którym pełnił funkcję Dyrektora ds. zasobów ludzkich. Obecnie członek „SENIOR” Stowarzyszenia. Poprzez pracę w kancelarii zdobywa umiejętności i doświadczenie niezbędne w zawodzie prawnika.

Specjalizuje się w prawie karnym, cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z upadłością konsumencką. W kręgu jego zainteresowań są także aspekty związane z szerokorozumianą ochroną danych osobowych.

Prywatnie fanatyk piłki nożnej, a w szczególności drużyn piłkarskich z południowej części Europy.

marketing i tłumaczenia

Natalia Goszczyńska

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Tłumacz języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją w zakresie języka prawniczego, a także specjalista ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy finansowania terroryzmu w Nordea Bank.

Kancelarię wspiera w zakresie tłumaczeń i korekty tekstów anglojęzycznych, dzięki czemu umowy przygotowywane przez nas w języku angielskim stoją na najwyższym poziomie. Ponadto zajmuje się marketingiem oraz dbaniem o dokumentację księgową.

Prywatnie entuzjastka komiksów, filmów i literatury horroru i grozy.


Języki robocze:

 polski, English, norsk
Wartości kancelarii oraz etyka pracy

Celem kancelarii jest świadczenie pomocy prawnej na najwyższym poziomie. Na pierwszym miejscu zawsze stoi interes Klienta, który w każdym problemie prawnym znajdzie pełne wsparcie i zrozumienie. W toku działania mamy na uwadze nie tylko incydentalny sukces, ale również potrzeby biznesowe i osobiste moich klientów. Sprawy naszych Klientów analizujemy całościowo, pod każdym możliwym kątem.

Kancelaria oferuje wsparcie nie tylko w toku sprawy, ale również i po jej zakończeniu – czy to w formie wsparcia podczas egzekucji komorniczej, czy też udzielania niezbędnych wyjaśnień odnośnie rozstrzygnięcia.

Usługi świadczymy w dni robocze, w godzinach wskazanych na stronie kancelarii. W tych też godzinach jesteśmy dostępni pod telefonem, mailem czy też na komunikatorach i w mediach społecznościowych.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy porady prawne są odpłatne?

Tak, Kancelaria świadczy usługi odpłatnie.

Czy porada może odbyć się zdalnie?

Tak, porada może odbyć się przez telefon lub w formie wideokonferencji (po wcześniejszym umówieniu daty i godziny, jak w przypadku zwykłej wizyty w kancelarii), albo w formie pisemnej (mailowo). W przypadku porad zdalnych wymagana jest wcześniejsza przedpłata. 

Czy radca prawny może mnie reprezentować przed sądem?

Tak, radca prawny jest zawodem tożsamym z adwokatem (z nielicznymi różnicami). Radcowie prawni mogą reprezentować powodów, pozwanych, wnioskodawców i uczestników w postępowaniach cywilnych, oskarżonych i obrońców w postępowaniach karnych, a także mogą być pełnomocnikami w postępowaniach administracyjnych i administracyjno-sądowych. Radca ma niebieski kolor żabotu przy todze, a adwokat zielony.

Czy kancelaria świadczy usługi poza Łodzią?

Tak, przepisy wymuszają często właściwość miejscową sądu poza Łodzią. Mając na uwadze kompleksowość usług, które zapewnia moja kancelaria prawna Łódź, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Pabianice oraz Skierniewice to miasta, w których działają sady, w których bywam najczęściej. Odległość nie stanowi przeszkody w podjęciu się sprawy, może mieć jednak pewien wpływ na wysokość wynagrodzenia.

Jaki jest koszt usług prawnika?

Wysokość honorarium jest ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju sprawy, przewidywanego nakładu pracy i stopnia jej skomplikowania. Pewnym wyznacznikiem kosztów jest treść aktualnego rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych.

Z klientami biznesowymi poszukującymi stałej obsługi prawnej umawiam się również na stawki godzinowe – liczone według faktycznie świadczonych usług lub ryczałtowo.

Czy jako firma mogę liczyć na stałą obsługę prawną?

Tak, obsługa prawna firm Łódź to jeden z głównych profili działalności kancelarii. Stosuję trzy rodzaje rozliczeń:
za każdą sprawę oddzielnie, wycenianą indywidualnie na podstawie niezbędnego nakładu pracy oraz wartości przedmiotu sporu,
godzinowo – Klient ponosi koszty według bieżących potrzeb,
ryczałtowo – przy stałej stawce miesięcznej obejmującej określoną liczbę godzin pracy w niższej cenie, niż standardowo.

Czy kancelaria pokrywa koszty sądowe?

Nie, koszty sądowe (opłaty sądowe, zaliczki na biegłych, opłaty skarbowe) są pokrywane przez klienta. W pewnych przypadkach sąd może zwolnić stronę z obowiązku ponoszenia kosztów w części lub w całości – zawsze pomagam przygotować i złożyć odpowiedni wniosek.

Czy w kancelarii zapłacę kartą?

Tak, kancelaria przyjmuje płatności gotówką, kartą lub przelewem bankowym.

Jak długo potrwa moja sprawa sądowa?

Tego nigdy nie da się ocenić. Doświadczenia z sądów w miastach, w których działa nasza kancelaria prawna Łódź, Piotrków Trybunalski czy Skierniewice wskazują, że ilość czynników wpływających na sprawność postępowania jest tak duża, że nawet najprostsza sprawa może ciągnąć się latami, a nawet pozornie najbardziej skomplikowana – zakończyć się na pierwszym posiedzeniu. Można oszacować przybliżony czas, ale nigdy nie będzie to pewne.

Jakie mam szanse na wygraną?

Żaden radca prawny ani adwokat nie powinien kategorycznie ocenić, że sprawa jest do wygrania. Nigdy nie ma pewności, jakie dowody przedstawi przeciwnik, ani też co orzeknie sąd, nawet w z pozoru oczywistej sprawie. Niemniej jednak za każdym razem staram się ocenić szanse klienta i uczciwie poinformować go o związanych z postępowaniem ryzykach.


Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button