Reprezentacja w postępowaniu sądowym

Prawnik procesowy Łódź

Radca prawny Łódź może reprezentować osoby prywatne i przedsiębiorców w postępowaniu sądowym oraz administracyjnym.

Jeśli potrzebujesz pełnomocnika w sądzie czy w urzędzie, w mojej kancelarii uzyskasz pomoc prawną.

 • Prawo rodzinne
 • Postępowanie cywilne
 • Postępowanie o zapłatę
 • Sprawa o odszkodowanie
 • Sprawy pracownicze
 • Sprawy spadkowe
 • Dobra osobiste
 • Zapłata z faktury
 • Odszkodowanie za zmarnowany urlop
 • Sprawa o zwrot pożyczki
 • Prawnik sądowy
 • Radca prawny Łódź
 • Legal help in English

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy radca prawny może mnie reprezentować przed sądem?

Tak, radca prawny jest zawodem tożsamym z adwokatem (z nielicznymi różnicami). Radcowie prawni mogą reprezentować powodów, pozwanych, wnioskodawców i uczestników w postępowaniach cywilnych, oskarżonych i obrońców w postępowaniach karnych, a także mogą być pełnomocnikami w postępowaniach administracyjnych i administracyjno-sądowych. Radca ma niebieski kolor żabotu przy todze, a adwokat zielony.

Jaki jest koszt usług prawnika?

Wysokość honorarium jest ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju sprawy, przewidywanego nakładu pracy i stopnia jej skomplikowania. Pewnym wyznacznikiem kosztów jest treść aktualnego rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych.

Z klientami biznesowymi poszukującymi stałej obsługi prawnej umawiam się również na stawki godzinowe – liczone według faktycznie świadczonych usług lub ryczałtowo.

Czy mogę wziąć udział w rozprawie na odległość?

Sądy coraz częściej umożliwiają przeprowadzenie tak zwanej rozprawy odmiejscowionej, gdzie udział jednej lub większej ilości stron odbywa się online. Takie postępowanie praktykują sądy w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i w Warszawie.

Jak długo potrwa moja sprawa sądowa?

Tego nigdy nie da się ocenić. Doświadczenia z sądów w miastach, w których działa nasza kancelaria prawna Łódź, Piotrków Trybunalski czy Skierniewice wskazują, że ilość czynników wpływających na sprawność postępowania jest tak duża, że nawet najprostsza sprawa może ciągnąć się latami, a nawet pozornie najbardziej skomplikowana – zakończyć się na pierwszym posiedzeniu. Można oszacować przybliżony czas, ale nigdy nie będzie to pewne.

Czy pozwany zwróci mi koszt prawnika?

W przypadku wygranej sprawy – co do zasady sąd zasądzi zwrot kosztów zastępstwa procesowego zgodnie ze stawkami określonymi w aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych lub za czynności adwokackie.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button