Rejestracja i zakładanie spółek

Reprezentacja spółek handlowych – postępowanie rejestrowe (KRS)

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki prawa handlowego wymaga – częściej lub rzadziej – składania wniosków do KRS. Postępowanie przed sądem gospodarczym często nastręcza wielu trudności, jednak możesz powierzyć je doświadczonemu radcy prawnemu Łódź.

 • Spółka jawna
 • Spółka partnerska
 • Spółka komandytowa
 • Spółka komandytowo-akcyjna
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • Spółka akcyjna
 • Prosta spółka akcyjna
 • Upadłość spółki
 • Odpowiedzialność członka zarządu
 • Odpowiedzialność wspólnika
 • Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników
 • Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników
 • Uchwały NZW i ZW
 • Uchwały zarządu

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy spółkę cywilną rejestruje się w KRS?

Spółka cywilna nie jest spółką prawa handlowego – nie rejestruje się jej w KRS. Jest to jedynie umowa łącząca osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które tę działalność zobowiązują się prowadzić razem, zazwyczaj pod wspólną firmą.

Ile mam czasu na zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością po zawarciu umowy?

Po zawarciu umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstaje spółka w organizacji – taki byt może funkcjonować przez 6 miesięcy. W ty czasie musi zostać zgłoszony wniosek o rejestrację w KRS. W innym wypadku spółka ulegnie rozwiązaniu, 

Chcę założyć spółkę – która będzie najlepsza?

Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każdorazowo należy przeanalizować wady i zalety każdej z dopuszczalnych form oraz wybrać  tę, która najlepiej odpowie naszym interesom. W mojej kancelarii prawnej Łódź pomagam w podejmowaniu takich decyzji.

Czy wspólnik spółki zoo może być cudzoziemcem?

Tak, przepisy na to pozwalają. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, majątku spółki i kraju pochodzenia takiego wspólnika może okazać się, że konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków.

Ile kosztuje pomoc radcy prawnego w założeniu spółki?

To zależy od wielu czynników. Wysyłając zapytanie o wycenę należy wskazać rodzaj spółki, jej ogólne założenia oraz wysokość kapitału zakładowego lub wkładu własnego.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button