Rozwody i separacje

Prawnik rozwodowy Łódź

Chcesz dostać rozwód lub separację, ale nie wiesz jak przeprowadzić ten proces, albo dostałeś pozew rozwodowy i nie wiesz co robić? Moja Kancelaria świadczy profesjonalne usługi w sprawach o rozwód i separację. Zapewniam indywidualne podejście do każdego Klienta, pełne zaangażowanie i dyskrecję.

  • Rozwód z winy małżonka
  • Rozwód bez orzekania o winie
  • Rozwód krok po kroku
  • Orzeczenie separacji
  • Zniesienie separacji
  • Unieważnienie małżeństwa
  • Alimenty przy rozwodzie bez orzekania o winie
  • Pozew o rozwód
  • Odpowiedź na pozew o rozwód

Często zadawane pytania (FAQ)

Kiedy mogę żądać rozwodu?

Aby skutecznie żądać rozwodu, trzeba udowodnić zerwanie trzech rodzajów więzi małżeńskich: emocjonalnej, fizycznej i gospodarczej. Ponadto należy udowodnić, że na rozwodzie nie ucierpi dobro wspólnych małoletnich dzieci. Sąd nie udzieli rozwodu, jeśli byłoby to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, lub jeśli rozwodu żąda tylko małżonek wyłącznie winny rozpadowi pożycia.

Czy mogę żądać od małżonka alimentów dla siebie?

Tak, ale to zależy od rozkładu stwierdzonej winy w rozpadzie pożycia,  a w niektórych przypadkach również od sytuacji materialnej obu stron.  Czasami możliwe jest żądanie alimentów od małżonka przed rozwodem, jeśli nie łoży on na utrzymanie rodziny (obowiązek quasi-alimentacyjny). 

Czy podczas rozwodu sąd podzieli nasz majątek?

Niekoniecznie. Co do zasady, sąd podzieli majątek podczas rozwodu wyłącznie gdy strony są zgodne i nie spowoduje to zwłoki w postępowaniu. Ważne jest również upewnienie się, że cały wspólny majątek stanowi współwłasność  małżeńską, a nie zwykłą.

Co się stanie z dziećmi po rozwodzie?

Sąd ustali, z którym rodzicem zamieszkają dzieci po rozwodzie i jak będzie się kształtował obowiązek alimentacyjny oraz władza rodzicielska. Może, ale nie musi orzekać również o kontaktach z dziećmi. Radca prawny Łódź może pomóc Ci odpowiednio skonstruować swoje żądania.

Jak długo trwa sprawa o rozwód?

To zależy od wielu czynników. Najważniejszym jest ilość spraw do uregulowania i stopień skonfliktowania stron. Rozwody małżeństw bez małoletnich dzieci bez orzekania o winie zazwyczaj kończą się na jednym posiedzeniu. Inne sprawy potrafią trwać po kilka lat. Nie bez znaczenia pozostaje również stopień obłożenia właściwego miejscowo sądu.

W jakim sądzie toczą się sprawy o rozwód?

Sprawy o rozwód toczą się przed sądem okręgowym właściwym dla ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button