Klient indywidualny

Pomoc prawna dla osób fizycznych

Usługi dla konsumentów obejmują porady prawne, reprezentację przed sądami i urzędami, analizę umów oraz sporządzanie pism – przedsądowych i pojedynczych pism procesowych. Specjalizacje kancelarii obejmują prawo rodzinne Łódź, prawo spadkowe, upadłość konsumencką oraz szeroko pojęte prawo cywilne – sprawy o zapłatę, odszkodowania, sprawy lokalowe, rękojmia za wady, gwarancja itp. Standardem pracy kancelarii jest indywidualne podejście do każdej sprawy oraz wnikliwa analiza stanu faktycznego i prawnego.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy porady prawne są odpłatne?

Tak, Kancelaria nie świadczy usług pro bono

Czy porada może odbyć się zdalnie?

Tak, porada może odbyć się przez telefon lub w formie wideokonferencji (po wcześniejszym umówieniu daty i godziny, jak w przypadku zwykłej wizyty w kancelarii), albo w formie pisemnej (mailowo). W przypadku porad zdalnych wymagana jest wcześniejsza przedpłata. 

Czy radca prawny może mnie reprezentować przed sądem?

Tak, radca prawny jest zawodem tożsamym z adwokatem (z nielicznymi różnicami). Radcowie prawni mogą reprezentować powodów, pozwanych, wnioskodawców i uczestników w postępowaniach cywilnych, oskarżonych i obrońców w postępowaniach karnych, a także mogą być pełnomocnikami w postępowaniach administracyjnych i administracyjno-sądowych. Radca ma niebieski kolor żabotu przy todze, a adwokat zielony.

Czy kancelaria świadczy usługi poza Łodzią?

Tak, z uwagi na przepisy prawa procesowego właściwość sądu niekiedy znajduje się poza Łodzią. Mając na uwadze kompleksowość usług, które zapewnia moja kancelaria prawna Łódź, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Pabianice oraz Skierniewice to miasta, w których działają sady, w których bywam najczęściej. Odległość nie stanowi przeszkody w podjęciu się sprawy, może mieć jednak pewien wpływ na wysokość wynagrodzenia.

Jaki jest koszt usług prawnika?

Wysokość honorarium jest ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju sprawy, przewidywanego nakładu pracy i stopnia jej skomplikowania. Pewnym wyznacznikiem kosztów jest treść aktualnego rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych.

Czy w kancelarii zapłacę kartą?

Tak, kancelaria przyjmuje płatności gotówką, kartą lub przelewem bankowym.

Jak długo potrwa moja sprawa sądowa?

Tego nigdy nie da się ocenić. Doświadczenia z sądów w miastach, w których działa nasza kancelaria prawna Łódź, Piotrków Trybunalski czy Skierniewice wskazują, że ilość czynników wpływających na sprawność postępowania jest tak duża, że nawet najprostsza sprawa może ciągnąć się latami, a nawet pozornie najbardziej skomplikowana – zakończyć się na pierwszym posiedzeniu. Można oszacować przybliżony czas, ale nigdy nie będzie to pewne.

Jakie mam szanse na wygraną?

Żaden radca prawny ani adwokat nie powinien kategorycznie ocenić, że sprawa jest do wygrania. Nigdy nie ma pewności, jakie dowody przedstawi przeciwnik, ani też co orzeknie sąd, nawet w z pozoru oczywistej sprawie. Niemniej jednak za każdym razem staram się ocenić szanse klienta i uczciwie poinformować go o związanych z postępowaniem ryzykach.


Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button