Upadłość konsumencka
Ogłoszenie
upadłości konsumenckiej
Jeśli przestałeś sobie radzić z zadłużeniem i ciągłymi monitami od wierzycieli, być może rozwiązaniem Twojej sytuacji jest upadłość konsumencka. Kancelaria prawna Łódź zajmuje się oddłużaniem i mediacjami z wierzycielami. Kompleksowo zajmuję się postępowaniami upadłościowymi osób fizycznych.
W pierwszej kolejności warto jednak przeanalizować, czy upadłość jest właściwą drogą postępowania, gdyż nie zawsze jest to korzystne.
Często zadawane pytania (FAQ)
O upadłość konsumencką można się starać, jeśli nie jest się w stanie regulować swoich zobowiązań, a posiadany majątek wystarczy na pokrycie kosztów postępowania.
Przede wszystkim – z likwidacją majątku. Upadły musi liczyć się z tym, że syndyk zajmie jego dochody i będzie musiał spieniężyć jego majątek, w tym również nieruchomości.
Rezultatem postępowania upadłościowego nie zawsze będzie całkowite umorzenie zobowiązań
Tak, zajęcie wynagrodzenia, emerytury czy renty jest częścią likwidacji majątku. Maksymalna wysokość zajęcia to 50%
Najprostszą odpowiedzią będzie „długo”. Najpierw sąd musi rozpatrzyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Następnie syndyk zajmie się likwidacją majątku upadłego, co może potrwać kilka miesięcy, a nawet i lat. Jeśli po likwidacji sąd ustali plan spłaty, to również i na ten etap należy przewidzieć kilka lat.
Sąd może umorzyć długi upadłego w całości lub w części, lub może tego odmówić. Zależy to od możliwości majątkowych upadłego, rodzaju wierzytelności oraz od tego, czy upadły umyślnie doprowadził do niewypłacalności. Umorzeniu nie podlegają zobowiązania, których upadły umyślnie nie ujawnił, jeżeli wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu oraz zobowiązania powstałe do ogłoszeniu upadłości.
Co mówią moi klienci?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Nic prostszego
Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz