Upadłość konsumencka

Ogłoszenie 
upadłości konsumenckiej

Jeśli przestałeś sobie radzić z zadłużeniem i ciągłymi monitami od wierzycieli, być może rozwiązaniem Twojej sytuacji jest upadłość konsumencka. Kancelaria prawna Łódź zajmuje się oddłużaniem i mediacjami z wierzycielami. Kompleksowo zajmuję się postępowaniami upadłościowymi osób fizycznych.

W pierwszej kolejności warto jednak przeanalizować, czy upadłość jest właściwą drogą postępowania, gdyż nie zawsze jest to korzystne.

  • Upadłość konsumencka Łódź
  • Upadłość konsumencka Piotrków Trybunalski
  • Oddłużanie Łódź

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy radca prawny może mnie reprezentować przed sądem?

O upadłość konsumencką można się starać, jeśli nie jest się w stanie regulować swoich zobowiązań, a posiadany majątek wystarczy na pokrycie kosztów postępowania.

Jaki jest koszt usług prawnika?

Przede wszystkim – z likwidacją majątku. Upadły musi liczyć się z tym, że syndyk zajmie jego dochody i będzie musiał spieniężyć jego majątek, w tym również nieruchomości. 
Rezultatem postępowania upadłościowego nie zawsze będzie całkowite umorzenie zobowiązań

Czy mogę wziąć udział w rozprawie na odległość?

Tak, zajęcie wynagrodzenia, emerytury czy renty jest częścią likwidacji majątku. Maksymalna wysokość zajęcia to 50%

Jak długo potrwa moja sprawa sądowa?

Najprostszą odpowiedzią będzie „długo”. Najpierw sąd musi rozpatrzyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Następnie syndyk zajmie się likwidacją majątku upadłego, co może potrwać kilka miesięcy, a nawet i lat. Jeśli po likwidacji sąd ustali plan spłaty, to również i na ten etap należy przewidzieć kilka lat.

Czy pozwany zwróci mi koszt prawnika?

Sąd może umorzyć długi upadłego w całości lub w części, lub może tego odmówić. Zależy to od możliwości majątkowych upadłego, rodzaju wierzytelności oraz od tego, czy upadły umyślnie doprowadził do niewypłacalności.  Umorzeniu nie podlegają zobowiązania, których upadły umyślnie nie ujawnił, jeżeli wierzyciel nie brał udziału w postępowaniu oraz zobowiązania powstałe do ogłoszeniu upadłości.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button