Kontakty z dzieckiem

Ustalenie kontaktów z dzieckiem?

Jeśli jeden z rodziców utrudnia lub uniemożlwiia drugiemu kontakty z dzieckiem, sprawy te można załatwić sądownie – w sprawie rozwodowej lub przed właściwym sądem rejonowym.

Z inicjatywą o uregulowanie kontaktów może wyjść również rodzic, z którym dziecko zamieszkuje, jeśli uważa, że kontakty te są zgodne z dobrem dziecka.

  • Uregulowanie kontaktów z dzieckiem
  • Zwiększenie kontaktów z dzieckiem
  • Ograniczenie kontaktów z dzieckiem
  • Zakaz kontaktów z dzieckiem
  • Kontakty z dzieckiem na odległość
  • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem
  • Zagrożenie nakazem zapłaty
  • Kara za nierealizowanie kontaktów
  • Porozumienie rodzicielskie
  • Opieka naprzemienna

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy majątek można podzielić podczas rozwodu?

Zupełne pozbawienie rodzica kontaktów z dzieckiem musi mieć solidne podstawy i jest raczej zagadnieniem z zakresu prawa karnego niż cywilnego. Co do zasady, rodzic zawsze ma prawo widywać się ze swoim dzieckiem.

Zarabiałem więcej niż mój małżonek – czy należy mi się więcej?

Obecnie jest mnóstwo możliwości realizowania kontaktów z dzieckiem na odległość. Poza osobistymi kontaktami np. w wakacje i ferie, mogą się one odbywać telefonicznie, przez komunikatory internetowe czy w formie wideokonferencji.

Czym jest wyrównanie dorobków?

Tak, władza rodzicielska nie ma, co do zasady, wpływu na możliwość kontaktowania się z dzieckiem.

Co wchodzi w skład majątku wspólnego, a co osobistego?

Tak, jeśli stoi to w zgodzie z dobrem dziecka. Dziecko powinno mieć umożliwiony kontakt z całą swoją rodziną, nie tylko z rodzicami, po których najczęściej to właśnie dziadkowie są najważniejszymi jej członkami.

Mieliśmy intercyzę, ale nabyliśmy wspólnie dom – co teraz?

Jeśli drugi rodzic pozbawia możliwości kontaktu z dzieckiem, w pierwszej kolejności konieczne jest sądowe uregulowanie kontaktów Łódź. Jeśli mimo orzeczenia kontakty nie są wykonywane, niezbędne może okazać się wystąpienie z wnioskiem o zagrożenie nakazem zapłaty, a następnie z wnioskiem o zapłatę określonej sumy pieniężnej za każdy niezrealizowany kontakt. Pozbawianie drugiego rodzica możliwości kontaktu z dzieckiem może być również uznane za nadużywanie władzy rodzicielskiej.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
wizerunek rodo
Decydując się na publikację zdjęć czy wideo w Internecie – czy to jako cyfrowy twórca, […]
Call Now Button