Klient biznesowy

Usługi dla przedsiębiorców

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca prędzej czy później natknie się na problem natury prawnej. Kancelaria prawna Łódź świadczy usługi nie tylko w formie stałej obsługi prawnej firm, ale również w ramach prowadzenia pojedynczych spraw i udzielania bieżącego doradztwa prawnego.

 • Analiza i weryfikacja umów
 • Sporządzanie umów
 • Regulaminy pracy
 • Sprawy pracownicze
 • Umowy o współpracę
 • Prawo cywilne
 • Sprawy o zapłatę
 • Windykacja należności Łódź
 • Nienależyte wykonanie umowy
 • Kary umowne kc
 • Odszkodowania

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak przebiega proces o zapłatę z faktury?

Większość spraw o zapłatę rozstrzygana jest w postępowaniu uproszczonym, bez udziału stron. Od nakazu zapłaty (wydanego w trybie upominawczym lub nakazowym) pozwany może wnieść zarzuty lub sprzeciw i wówczas sprawa trafia na wokandę. Jeśli jednak tego nie zrobi (ani nie zapłaci w terminie), powód może uzyskać klauzulę wykonalności i następnie przekazać sprawę komornikowi.

Czy pozwany zwróci mi koszt prawnika?

W przypadku wygranej sprawy – co do zasady sąd zasądzi zwrot kosztów zastępstwa procesowego zgodnie ze stawkami określonymi w aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych lub za czynności adwokackie.

Co mogę zrobić, jeśli mój dłużnik jest niewypłacalny?

Jest kilka sposobów postępowania, w zależności od okoliczności. Jeśli dłużnikiem jest spółka, czasem rozwiązaniem jest dochodzenie wierzytelności od osoby fizycznej za nią odpowiadającej. Innym razem rozwiązaniem może być wniosek o upadłość dłużnika.

Czy mogę wziąć udział w rozprawie na odległość?

Sądy coraz częściej umożliwiają przeprowadzenie tak zwanej rozprawy odmiejscowionej, gdzie udział jednej lub większej ilości stron odbywa się online. Takie postępowanie praktykują sądy w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i w Warszawie.

Czy radca może reprezentować mnie przed organami administracji?

Tak, radca prawny może reprezentować klienta w sprawach administracyjnych, np. w sprawie wydania zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach czy o wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia.

Co mówią klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button