Stwierdzenie nabycia spadku

Jak załatwić sprawy spadkowe?

Załatwienie niemal każdej sprawy spadkowej – od działu spadku przez spis inwentarza do wpisu odziedziczonej nieruchomości do księgi wieczystej – wymaga stwierdzenia nabycia spadku. Proces ten może odbyć się albo przed sądem rejonowym właściwym dla ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy (ewentualnie miejsca, w którym znajduje się większość masy spadkowej), albo przed notariuszem.

  • Stwierdzenie nabycia spadku
  • RozwodyAkt poświadczenia dziedziczenia
  • Krąg spadkobierców

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy sprawę załatwię w kancelarii?

W mojej kancelarii prawnej Łódź zajmuję się reprezentacją klientów w sprawach stwierdzenia nabycia spadku przed sądem.

Czym jest akt poświadczenia dziedziczenia?

Jest to akt notarialny, w którym notariusz stwierdza sposób dziedziczenia ustawowego lub testamentowego, z wyłączeniem dziedziczenia na podstawie testamentów szczególnych.

Jaki mam termin na stwierdzenie nabycia spadku?

Stwierdzenia nabycia spadku można dokonać w każdym czasie. Nie jest to obowiązkowe, ale często okazuje się konieczne do załatwienia jakichkolwiek czynności związanych z odziedziczonym spadkiem.

Czy można stwierdzić nabycie spadku po kilku spadkobiercach w jednym postępowaniu?

Tak, o ile w każdej sprawie właściwy będzie ten sam sąd. Właściwy miejscowo sąd dla sprawy o stwierdzenie nabycia spadku to zazwyczaj sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy.

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

Brak zapłaty za wykonaną pracę, niewywiązanie się z obowiązku wykonania zlecenia, które zostało uprzednio opłacone, […]
postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
Call Now Button