Obsługa branży odzieżowej i tekstylnej

Obsługa prawna branży tekstylnej i odzieżowej

Łódź i okolice to kolebka polskiego przemysłu włókienniczego. Branża tekstylna Łódź oraz branża odzieżowa mają swoją specyfikę i problemy – zwłaszcza, jeśli działalność obejmuje również współprace z kontrahentem zagranicznym. Jeśli potrzebujesz fachowej obsługi prawnej dla swojej firmy, zachęcam do umówienia się na spotkanie. 

  • Reklamacje
  • Odpowiedzialność za wady fizyczne rzeczy
  • Przestój gospodarczy
  • Spedycja i logistyka
  • Umowa dostawy
  • Umowa najmu magazynu
  • Regulamin pracy
  • Legal help in English Łódź

Często zadawane pytania (FAQ)

Na czym polega umowa dostawy?

Przez umowę dostawy dostawca zobowiązuje się do wytworzenia rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku (np. materiału o określonym splocie, gramaturze i kolorze) oraz do ich dostarczania częściami albo periodycznie, a odbiorca zobowiązuje się do odebrania tych rzeczy i do zapłacenia ceny.

Czy porada może odbyć się zdalnie?

Tak, porada może odbyć się przez telefon lub w formie wideokonferencji (po wcześniejszym umówieniu daty i godziny, jak w przypadku zwykłej wizyty w kancelarii), albo w formie pisemnej (mailowo). W przypadku porad zdalnych wymagana jest wcześniejsza przedpłata. 

Czy radca prawny może mnie reprezentować przed sądem?

Tak, radca prawny jest zawodem tożsamym z adwokatem (z nielicznymi różnicami). Radcowie prawni mogą reprezentować powodów, pozwanych, wnioskodawców i uczestników w postępowaniach cywilnych, oskarżonych i obrońców w postępowaniach karnych, a także mogą być pełnomocnikami w postępowaniach administracyjnych i administracyjno-sądowych. Radca ma niebieski kolor żabotu przy todze, a adwokat zielony.

Czym się różni gwarancja od rękojmi?

Rękojmię za wady fizyczne rzeczy kc regulują przepisy kodeksu cywilnego i przysługują kupującego z mocy prawa, a gwarancja jest oświadczeniem sprzedawcy, które określa jego obowiązki i uprawnienia kupującego w przypadku, gdy sprzedana rzecz nie ma właściwości określonych w tym oświadczeniu. Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

Can I obtain legal help in English?

Yes, sure. You can call me or write an e-mail to ask for details. 

Co mówią moi klienci?

Duża elastyczność i przyjazny czas realizacji. Wszystkie rozwiązania zostały dostosowane do specyfiki pracy mojej firmy. Pani Mecenas zaproponowała mi takie działania, które pozwoliły mi spełnić wszystkie wymogi RODO bez nadmiernych formalności. 

Monika P.

architekt

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani mecenas bardzo rzeczowa, szybko udało mi się załatwić sprawę. Na dodatek nie musiałam się przejmować formalnościami, wszystko załatwili za mnie. Bardzo polecam.

Katarzyna J.G.

klient indywidualny

Rzetelna obsługa prawna. Indywidualne potrzeby naszej firmy zawsze są na pierwszym miejscu. Zawsze mam pewność, że moja sprawa zostanie załatwiona od początku do końca, a problem wszechstronnie rozważony.

Magdalena P.

deweloper

Rozmowa bardzo jasna i konkretna, widoczna znajomość zgłaszanego tematu. Miła rozmowa, przyjazny termin realizacji. Zdecydowanie polecam.

Zdzisław B.

klient indywidualny

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne podejście, duże zaangażowanie i chęć jak najszybszego rozwiązania sprawy. Po pierwszym kontakcie zdecydowałam się na stałą współpracę z kancelarią.

Natalia R.

szkoła języków obcych

Chcesz dowiedzieć się więcej? 
Nic prostszego

Skontaktuj się z kancelarią telefonicznie lub przez formularz

Ostatnio na blogu

postępowanie spadkowe łódź
Gdy przychodzi do uporządkowania spraw związanych ze spadkiem, często okazuje się, że jest to bardziej […]
tłumaczenia prawne łódź
W toku postępowania niejednokrotnie okazuje się, że dokumenty niezbędne do dowiedzenia racji strony dostępne są […]
wizerunek rodo
Decydując się na publikację zdjęć czy wideo w Internecie – czy to jako cyfrowy twórca, […]
Call Now Button